Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Paauglystės kryžkelės

 

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Etnokilimo pristatymas Namišių mokiniams

Visi esam skaitę pasaką apie skraidantį kilimą, o mūsų mokiniai susipažino su kalbančiu kilimu. Spalio 27d. tokį kilimą vaikams parodė bibliotekininkė Violeta Atkočiūnienė. Vaikai sužinojo, kad tai etnokilimas. Visiems patiko klausytis padavimų apie Migonių piliakalnį, Karvės olą, Puntuko akmenį, Čičinsko kalną, Dviragį ežerą. Ar atidžiai klausėsi paaiškėjo atsakinėjant į klausimus. Bibliotekininkė juos pagyrė už teisingus atsakymus. Juos vaikai turėjo pasirinkti iš trijų programos duotų variantų.

Į padovanotą piešimo sąsiuvinį paprašė nupiešti labiausiai patikusį padavimą. Pabaigoje visus pavaišino saldainiais. Mokiniai liko sužavėti etnokilimu ir išgirstais padavimais.

Pradinių klasių mokytojos Virginija Vegienė,
Sigita Lapėnienė

  

 

 

 Žemaitijos nacionalinis parkas

Pasvalio rajono skautai vykdo tęstinį projektą „Keliaujame po Lietuvos nacionalinius parkus“ jau ne vienerius metus. Šiemet buvo pasirinktas Žemaitijos nacionalinis parkas. Skautai pakvietė prisijungti prie projekto vykdymo Saločių ir Pumpėnų mokinius bei jaunųjų ūkininkų ratelio narius.

Spalio 20 d. salotiečiai (lydimi mokytojos Aušros Šamelienės, mokytojo padėjėjos Saidos Petrošaitienės ir skautų būrelio vadovės Dianos Kraptavičienės) kartu su pumpėniečiais (lydimi  bibliotekininkės Virginijos Čeponienės) keliavo po Žemaitijos nacionalinį parką ir ne tik... Pabuvojome Šaltojo karo muziejuje, kuriame išgirsti faktai pašiurpino ne vieną. Platelių lankytojų centre susipažinome su Žemaitijos žemės slėpiniais, dvaro parke – pamatėme šimtametį Raganos uosį, o Platelių ežero apžvalgos aikštelėje – pasigrožėjome rudeniškomis ežero salomis. Išlikusiuose Platelių dvaro pastatuose (svirne ir arklidėse) apžiūrėjome gamtos, senųjų Platelių, Pilies salos praeities, šio žemaičių krašto etnografines ir daugiau nei 250 įvairių Užgavėnių kaukių parodas. O nuo 15 m aukščio apžvalgos bokšto ant Cidabro kalno išvydome išskirtinį Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdį.  Šiek tiek paklaidžioję, pasiklausę ištraukos iš Žemaitės kūrinio „Marti“, aplankėme ir rašytojos Žemaitės memorialinį muziejų Kadaičiuose.

Kelionė į namus neprailgo, nes pasidalinome įspūdžiais, įgytas žinias pasitikrinome viktorinoje su prizais, o nemokamą koncertą surengė Pumpėnų gimnazijos moksleivės, kurioms džiugiai pritarė visi. Užsimezgusią salotiečių ir pumpėniečių draugystę pratęsime ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir susitikimuose.

Skautų būrelio vadovė ir bibliotekininkė Diana Kraptavičienė

  

 

  

Last Updated (Monday, 30 October 2017 11:17)

 

 Projektinė diena ,,Rudens spalvos“

Jau tapo tradicija kiekvienais metais spalio mėnesį organizuoti Rudenėlio šventę. Joje visai noriai dalyvauja ir vaikai, ir jų tėveliai. Šiais metais pabandėme įvairias veiklas vykdyti visą dieną. Smagu, kad rudeninėmis spalvomis pasipuošė ne tik gamta, bet ir mūsų mokykla. Diena pasitaikė tokia graži ir saulėta, kokių nedaug būta net vasarą.

Tik susirinkę į mokyklą vaikai susitiko su savo kamandos draugais ir apsitarė, kaip sekėsi atlikti namų darbus. Išgirdę linksmą muziką, visi išbėgo į kiemą pasimankštinti. Mankštą vedė mokytoja Sigita Lapėnienė. Išraudę ir sušilę visi sugūžėjo pasižiūrėti seno animacinio filmuko ,,Funtikas ir agurkai“. Jis ne tik priminė grybų pavadinimus, bet ir pamokė, kad negražu imti svetimus daiktus. Tada visi kibo į darbus, darė įvairių paukščių ir gyvūnų kompozicijas iš lapų. Pirmokai ir trečiokai dar padarė savo rankų medžius. Darydami darbus minė mįsles apie gamtą.

11 valandą į mokyklą susirinko tėveliai. Atėjo ne tuščiomis rankomis. Kas su automobiliais, o kas su karučiais atsivežė rudens gėrybes. Visi išsijuosę dirbo daugiau nei valandą laiko, kol priešais mokyklos langus išaugo keturi nuostabūs medžiai.

Tuo metu vaikai komandose baigė ruošti plakatus, kuriuos pavadino ,,Miško turtai“, ,,Sodo gėrybės“, ,,Kas užaugo darže“. Savo atliktais darbais papuošė salę.

Baigę darbus visi susirinko į salę. Tėveliai pristatė medžius, kuriems sugalvojo pavadinimus, vaikai savo atliktus darbus. Ir vaikams, ir tėveliams teko paprakaituoti, atliekant įvairias užduotis. Dainorėlių būrelis padovanojo visiems kelias smagias daineles.

Išsiskirdami pažadėjome vieni kitiems ir toliau draugiškai bendrauti ir bendradarbiauti.

Namišių skyriaus mokytojos

Virginija Vegienė ir Sigita Lapėnienė

Iš pat ryto, kartu su vaikais, atėjo ir mamytės. Su gera nuotaika pasiskirstėm į komandas: mamytė ir du vaikai. Buvo 5 komandos. Komandos pradėjo darbus iš susirinktų lapų. Vaikai su mamytėm klijavo žuvytes, ežiukus, grybus, avytes, ančiukus. Po to pasidžiaugėme darbo rezultatais. Padarėme darbelių parodėlę ir skubėjome į salę žaisti „Linksmųjų estafečių“. Kartu su mamytėmis pasiskirstę į dvi komandas lenktyniavome „Nesušlapk kojyčių“, Bulvių sodinimas“, „Kas greitesnis“, šokinėjome su dideliais kamuoliais. Pavargę skubėjome į pietų pertrauką. Po pertraukos aptarėme vaikų atsineštus darbelius iš įvairių daržovių, vaisių... Aptarę darbelius dainavome daineles apie daržoves, vaisius. Pamokėme dainuoti ir mamytes. Pabaigoje atėjo ežiukas iš vynuogių ir mus pavaišino vaisiais: vynuogėmis, kriaušėmis, obuoliais, apelsinais. Pasivaišinę linksmai baigėme šventę.

Ikimokyklinio – priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Auksė Rasevičiūtė

       

 

Rudens gėrybių mandalos 

Spalio viduryje mokyklos vidiniame kiemelyje išvydome pulką mažyčių vaikų su auklėtojomis pievelėje dėliojančias rudeninio derliaus vaisius. Jaunųjų žurnalistų būrelio nariai nusprendė pasidomėti, kas tie gražūs papuošimai. Kalbėjomės su priešmokyklinės grupės auklėtoja Sandra Kildišyte.

·        Kaip nusprendėte daryti tokius kūrinius?

Rudenėlio šventę, kai vaikučiai gamina gražius daiktelius, gyvūnus ir įvairias dekoracijas iš daržovių,  norėjome įprasminti kitaip. Suburti mažylius bendrai kūrybinei veiklai ir smagiai pramogai. Tuo pačiu dalyvaujame Vilniaus rajono Smalininkų mokyklos organizuojamame konkurse “Rudeninė mandala“.

·        Iš ko dėliojote mandalas?

Mums tiko visos įvairiaspalvės rudeninės gėrybės: šermukšnių, šaltalankių uogos, obuoliai, bulvės, morkos, mažieji moliūgėliai, patisonai, svogūnai, serenčių žiedai ir net kankorėžiai .

·        Kas dalyvavo, padėjo šiame darbe ir kam jį skyrėte?

Dalyvavo ikimokyklinė ir priešmokyklinė grupės. Tėveliai noriai atėjo į pagalbą, atnešė įvairiausių uogų, vaisių, daržovių, rudeninių gėlių. Džiaugėmės bendru darbu ( vaikų, tėvelių, pedagogių), o dėliodami mandalas susipažinome su daržovėmis, kurių vaikai dar nepažinojo (patisonai, kukurūzai, šermukšnių uogos).  Tuo pačiu papuošėme mokyklos kiemelį.

·        Koks šio projekto tikslas?

Kaip jau minėjau, dalyvaujame projekte „Rudeninė mandala“ (nusifotografavome prie savo kūrinukų ir siuntėme nuotraukas). Tokiais metodais ugdome vaikučių kūrybingumą, smalsumą. Smagu kurti gražų mokyklos vaizdą, malonu girdėti iš mokytojų, vyresnių mokinių, kad labai gražiai atrodo, kad ir jie norėtų kažką panašaus sukurti.

Ačiū už pokalbį.

Ikimokyklinės grupės auklėtoją kalbino Kevinas Graehling

  

  

 

 Europos kalbų dienos šventė

Rugsėjo 26-ąją švenčiama Europos kalbų diena, skirta populiarinti Europos kalbas bei skatinti pagarbą tiek užsienio kalboms, tiek gimtajai kalbai. Mūsų mokykloje ši diena kasmet pažymima įvairiomis akcijomis, renginiais. Šiais metais rugsėjo 26-ąją visa mokyklos bendruomenė nešiojo mokinių pagamintus klevo lapus su pasisveikinimo žodžiais, o kabinetų duris puošė įvairiomis kalbomis užrašyti išmintingi posakiai. Pertraukų metu per mokyklos radiją skambėjo dainos, atliekamos įvairiomis kalbomis.

Na o šventė, kurioj dalyvavo visi 5–10 klasių mokiniai, vyko penktadienį, rugsėjo 29 dieną, aktų salėje. Visus šventės dalyvius pasveikino mokyklos šokėjos, padovanojusios keletą smagių liaudiškų šokių ir renginio organizatorės, kalbų mokytojos L. Tuskėnienė, J. Gylytė Pečiokienė ir S. Vitkevičiūtė.

Renginiui ruošėmės iš anksto – vadovaujami dailės mokytojo B. Tuskėno piešėme objektus, kurie buvo originaliai išreikšti žodiniu vaizdu. Klasės įvairiai rinkosi pristatyti savo darbus: kas vardino to daikto pavadinimus įvairiausiomis kalbomis, o kas paruošė tekstus ispanų ar anglų kalbomis. Po šio namų darbo prasidėjo protų kovos. Joms visi mokiniai traukė spalvotas korteles ir susiskirstė į mišrias komandas, pavadintas skambiais Galvočių, Išminčių, Smalsučių ir kitais pavadinimais. Rungtyse kovojo ir mokytojų komanda gavusi Super Mokytojų pavadinimą. Azartas neapleido ir kovojant komandose, ir savanorių rungtyse ar visiems kartu gliaudant įvairius galvosūkius, minant mįsles, kai už teisingus atsakymus laukė įvairūs prizai. Visus ypač sužavėjo muzikinės užduotys, kai turėjome atpažinti kalbą, kuria atliekama daina ar šalį, kurios nacionalinį šokį matėme. Gera nuotaika neapleido viso renginio metu, o pabaigoje visi smagiai pašėlome populiarių dainų karaokėje. Komisijai, kuriai vadovavo anglų kalbos mokytoja A. Barančiukienė, suskaičiavus taškus, paaiškėjo, kad laimėjo Smalsučių komanda!

Taip prabėgo šventinė diena, kurios metu išėjome iš įprastinių darbo vietų klasėse, atsipūtėme ir šauniai pabendravome, sužinojome daug įvairių dalykų apie Europos kultūrą ir kalbas.

Jaunųjų žurnalistų būrelio narės Andrėja Ratkutė, Karolina Bogdanovičiūtė ir Ieva Vilaitė

  

  

Last Updated (Tuesday, 17 October 2017 21:15)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien39
mod_vvisit_counterVakar86
mod_vvisit_counterŠią savaitę583
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę730
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2542
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį3535
mod_vvisit_counterViso174679

Prisijungę: 2
Jūsų IP: 54.80.58.121
,
Šiandien: Sep 23, 2018

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120