Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Jubiliejinis Draugystės festivalis

Jau nuo gegužės pradžios mokykloje šurmuliavo pasiruošimas tradiciniam draugystės festivaliui, kuris šiais metais neeilinis – 50! Mūsų mokyklos ir Latvijos Pilsrundalės bei Estijos Pärnu Jaagupi mokyklų draugystė prasidėjo dar tolimais 1967-aisiais. Smagu buvo vartyti senus albumus, kuriose įamžinti tokie seni, bet kartu ir puikiai pažįstami vaizdai: susitikimų koncertai, sportinės varžybos, meninės veiklos.

Per tuos 50 metų mūsų mokyklos sukūrė gražias bendravimo tradicijas – kartu sportuoti, kurti, keliauti, smagiai linksmintis ir pažinti vienas kitą. Keitėsi kartos, gyvenimo būdas, tačiau draugystė išliko. Tiesa, kurį laiką draugystė buvo nutrūkusi ir atsinaujino 1995 metais, kai kaimynines valstybes vienijo laisvės laužai, prisiminimai apie Baltijos kelią, noras būti laisviems ir atviriems. Dabar jau nenutrūkstamai bendravimas tęsiasi daugiau nei 20 metų ir kasmet mokinių ir mokytojų delegacijos vyksta vieni pas kitus. Mums šį pavasarį atiteko galimybė organizuoti jubiliejinį draugystės festivalį.

Šventės atidarymui sugalvojome temą „Kelionė laiku“. Po puikaus Kalėdinio karnavalo Steampunk stiliumi, kurio kūrybinė įvairovė vis dar neapleidžia mūsų mokyklos, nusprendėme, kad ši tema puikiai tinka prisimenant praeitį.  Dailės mokytojas B. Tuskėnas  su mokiniais sukūrė įspūdingas dekoracijas scenai, o ypatingas akcentas – laiko mašina – pakerėjo visus svečius. Šventės atidarymą vedė ir puikią anglų kalbos tartį demonstravo aštuntokės Gabija, Indrė ir Agnė.  Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė L. Jankauskienė ir Pasvalio rajono savivaldybės meras G. Gegužinskas.  Festivalio atidarymo šventėje prisiminėme mokyklų draugystės pradžią, vartėme virtualų nuotraukų albumą, gėrėjomės puikiais  mūsų mokyklos dainininkų ir šokėjų pasirodymais, delegacijos apsikeitė tradicinėmis dovanomis, fotografavomės prisiminimui. Po atidarymo svečiai ir juos lydintys mokiniai bei mokytojai išvyko į Biržų kraštą: ten laukė ekskursija po Biržų pilį, visiems buvo smagu užkopti į Kirkilų apžvalgos bokštą.

Na, o belaukiant grįžtančių ekskursantų, mokykloje jau nekantravo mokiniai, susirinkę į liaudišką vakaronę, kurią vedė ir šokių energija uždegė mokytoja J. Preidžiuvienė. Šventę pradėjo tautiniais rūbais pasipuošusios mūsų mokyklos mokytojos, padovanojusios skambią dainą. Vakaronė be delsimo ir raginimo greit įsišėlo: ir svečiai, ir mūsų mokiniai, ir mokytojai energingai trypė tradiciniuose liaudiškuose rateliuose; vadovaujami mokytojos J. Preidžiuvienės stengėsi perprasti šokių judesius. Latvijos ir Estijos mokiniai atvyko puikiai pasiruošę, pasipuošę tautiniais kostiumais ir visus nudžiugino gražiais ir sudėtingais tautiniais šokiais. Po šokių visi sugužėjome į kiemą, gėrėtis įspūdingais šventiniais  fejerverkais. O kaipgi jubiliejus be didžiulio torto, kurio užteko visiems.

Antrąją festivalio dieną mokiniai, sudarę bendras visų trijų mokyklų komandas, varžėsi orientacinėse rungtyse, žaidė futbolą, kūrė 3 menines kompozicijas, kurios tradiciškai atitenka visoms mokykloms. Laikas netruko prabėgti ir visi susirinkę į salę šventės uždarymui pasižadėjo tęsti tokią gražią ir ilgą draugystę, jungiančią jau kelias mūsų mokyklų bendruomenių kartas. Festivalio vėliava buvo perduota Pärnu Jaagupi mokyklai, kurioje susitikimas vyks kitų metų pavasarį. Tad iki pasimatymo, bičiuliai, Estijoje!

Soc. pedagogė Dovilė Srėbalienė

  

  

 

 

 

Last Updated (Friday, 19 May 2017 11:30)

 

 Aš ugniagesys

Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Aš ugniagesys“. smagu buvo piešti ugniagesius – gaisrų sergėtojus. Labai norėjome pasveikinti juos su jų gimtadieniu ir palinkėti, kad Šv. Florijonas visada juos saugotų. Piešinėliai buvo originalūs ir spalvingi.

Labai džiugu, jog mūsų piešiniai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis. Smagu!

IV klasės mokytoja Gražina Jarašūnienė

  

 

 2017 m. Kalbų Kengūros ir „ Tavo žvilgsnis rezultatai‘‘

2017 m. m. yra sėkmingi Saločių A. Poškos pagrindinės mokyklos mokiniams. Konkursų rezultatai rodo geras anglų kalbos žinias. Rajoninėje anglų kalbos olimpiadoje užimtos trys prizinės vietos. Mokiniai puikiai pasirodė gana sudėtingame anglų kalbos tarptautiniame Kengūros konkurse.

Trečiokai Tomas Šuminskas ir Andrėja Paštuolė tapo nugalėtojais. Tomas pasiekė aukščiausią pakopą -Auksinę Kengūrą, Andrėja-oranžinę. Abu mokiniai dalyvavo pirmą kartą. Šauniai pasirodė septintokas Dovydas Četvergas laimėjęs sidabrinę Kengūrą. Na o aštuntos klasės mokinys Matas Šamšonas ne tik laimėjo Auksinę Kengūrą, bet ir surinko taškų maksimumą. Matas su trečioku Tomu bus pakviesti į spalio mėnesį organizuojamą Lyderių turą. Tikiu, kad debiutas bus sėkmingas.

Reiktų pasidžiaugti respublikinio konkurso „Tavo žvilgsnis“ rezultatais. Vertime iš anglų kalbos septintos klasės mokinė Irmantė Baronaitė tapo lauriate. O aštuntokė Ginta Barzevičiūtė laimėjo diplomą iliustracijų konkurse iš anglų kalbos. Džiugu, kad kitų mokinių dalyvavusių konkursuose pasiekimai yra gana aukšti. Iki aukščiausių pasiekimų jiems trūko nedidelio taškų kiekio. Sveikiname visus nugalėtojus ir linkime sėkmės kitais metais.

Anglų kalbos mokytoja Audronė Barančiukienė

 

 

 Edukacinė pamoka „Apie meškiukus“

Balandžio 27d. Namišių skyriuje vaikai į mokyklą atėjo su pliušiniais meškiukais, nes vyko edukacinė pamoka „Apie meškiukus“. Ją vedė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Rita Baltrukienė. Pirmiausia vaikai supažindino su savo atsineštais meškučiais. Vėliau mūsų viešnia supažindino su žaislų atsiradimo istorija, daugiau dėmesio skiriant pliušiniams meškiukams. Pasakojo apie pliušinio meškučio sukūrimą, medžiagas, formą, paplitimą pasaulyje. Supažindino net ir su meškų gyvenimo gamtoje įdomybėmis. O smagiausia vaikams buvo patiems pasidaryti savo meškiuką. Už puikiai praleistą laiką ir suteiktas žinias dėkojame viešniai ir  bibliotekininkei Violetai Atkočiūnienei.

Pradinių klasių mokytojos V. Vegienė, S. Lapėnienė

  

 

 

 

 

 Svečiuose psichologas – psichoterapeutas Nerijus Ogintas

Paauglys, paklaustas apie jausmus, dažnai atsako „nežinau“. Kodėl jis neatskleidžia savo jausmų? Paauglys bijo savo pykčio, fantazijų apie mirtį, seksualinių jausmų, dažnai jaučiasi dėl jų kaltas. Todėl labiausiai būtų dėkingas tiems suaugusiesiems, kurie bando atspėti, kas dedasi jo širdyje. Paaugliai pradeda nerimauti, nes bijo nepateisinti tėvų lūkesčių, nesugeba bendrauti su draugais, baiminasi aplinkinio pasaulio, laukia iš aplinkinių agresijos. Paauglystė – nelengvas laikotarpis tiek patiems paaugliams, tiek jų tėvams. Jos metu vyksta intensyvus vaiko virsmas suaugusiuoju, šiam sukeliantis daugybę jausmų, o aplinkiniams – klausimų.

Kas yra meilė? Kaip parodyti meilę? Kas aš esu? Vyrų ir moterų panašumai bei skirtumai. Kaip susikalbėti tarpusavyje? Kokia bus tavo šeima? Kas ta lytinė sveikata ir lytiškai plintančios ligos? Į šiuos ir kitus klausimus mums padėjo atsakyti psichologas – psichoterapeutas Nerijus Ogintas. Atviras pokalbis su 9–10 klasės berniukais vyko balandžio 19 dieną Saločių mokykloje. Pasak Nerijaus, lytinis švietimas ir ugdymas turi padėti paaugliams susidoroti su emocijomis – susižavėjimu, meile, nusivylimu, pykčiu, baime, nesaugumu, mokyti bendrauti su priešinga lytimi bei kurti santykius, pagrįstus tarpusavio pagarba ir supratimu. Dėkojame lektoriui už įdomią bei naudingą paskaitą.

Sveikatos priežiūros specialistė Oksana Vaserytė

  

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien58
mod_vvisit_counterVakar80
mod_vvisit_counterŠią savaitę516
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę598
mod_vvisit_counterŠį mėnesį1942
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį2320
mod_vvisit_counterViso153494

Prisijungę: 1
Jūsų IP: 54.156.86.61
,
Šiandien: Mar 24, 2018

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120