Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Paauglystės kryžkelės

 

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Akimirkos iš Mokslo ir žinių šventės

 

 Priminimas tėveliams apie vaikų profilaktinį sveikatos patikrinimą

Primename, kad kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi pasitikrinti sveikatą. Kviečiame tėvelius pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika dabar, o ne rudenį, kai mokyklos administracija paprašys pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą ir pas gydytojus susidarys laukiančių tėvelių bei vaikų eilės. Tokių pažymėjimų reikalaujama kasmet ir moksleivių tėvams tai ne naujiena. Patį profilaktinį sveikatos patikrinimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos patikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“. Duomenys apie mokinių sveikatos būklę gaunami iš statistinės apskaitos formos Nr. 0.27-1/a. „Vaiko sveikatos pažymėjimas“, patvirtintos Lietuvos Respublikos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr.V-951.

Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti nurodytu laiku. Svarbu atminti, kad vaikas iki 16 metų turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis, esant kokių nors nusiskundimų vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei tokie tyrimai buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, tyrimų kartoti nebūtina. Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad gydytojas nurodytų kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti. Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, dėl regos, vengtinų alergenų ir panašiai. Šeimos gydytojui įvertinus sveikatos būklę, privalėsite apsilankyti pas gydytoją-odontologą, dantų būklės įvertinimui. Pažyma apie moksleivio sveikatos būklę turi būti pristatyta mokyklos sveikatos specialistui. Sveikatos priežiūros specialistas teiks konsultacinę pagalbą komplektuojant pagrindines, parengiamąsias, specialiąsias kūno kultūros grupes, prižiūrės moksleivių sveikatą. Išduotas vaikų sveikatos pažymėjimas galioja metus laiko nuo pasitikrinimo datos. Gavusiems pažymą metų pradžioje, pakartotinai prieš rugsėjį tikrintis nėra būtina. Vaikams lankantiems papildomai: sporto, dailės, muzikos ir kt., mokymosi įstaigas, šioms mokykloms privalo pateikti sveikatos pažymėjimo (forma Nr. 027-1/a) kopijas. Priimant vaiką į įstaigą, vykdančią ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą, kiekvienais metais turi būti pateiktas vaiko sveikatos pažymėjimas (forma Nr. 027-1/a). Jau 2016 metais startavo Higienos instituto „Vaikų sveikatos stebėsenos sistema, (VSS IS)“ skirta vaikų profilaktiniams sveikatos patikrinimams, sergamumo duomenų rinkimui, sisteminimui, analizei nacionaliniu ir savivaldybių lygiu. Statistiniai duomenys apie mokinių sveikatos rodiklius pasiekiami ir visuomenei. Daugiau informacijos apie sukurtą sistemą galite rasti portale http://vssis.hi.lt

Svarbu suprasti, kad pažyma reikalinga ne vien tam, kad vaikas galėtų lankyti darželį ar mokyklą. Tai kasmetis vaiko sveikatos patikrinimas, per kurį galima laiku diagnozuoti įvairias ligas ar užbėgti joms už akių. Neatidėkite šių reikalų paskutinėms rugpjūčio dienoms, kai prie gydytojų kabinetų susidarys didžiulės vaikų ir tėvų eilės!   

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro sveikatos
priežiūros specialistė Oksana Vaserytė

 

 

 Jubiliejinis Draugystės festivalis

Jau nuo gegužės pradžios mokykloje šurmuliavo pasiruošimas tradiciniam draugystės festivaliui, kuris šiais metais neeilinis – 50! Mūsų mokyklos ir Latvijos Pilsrundalės bei Estijos Pärnu Jaagupi mokyklų draugystė prasidėjo dar tolimais 1967-aisiais. Smagu buvo vartyti senus albumus, kuriose įamžinti tokie seni, bet kartu ir puikiai pažįstami vaizdai: susitikimų koncertai, sportinės varžybos, meninės veiklos.

Per tuos 50 metų mūsų mokyklos sukūrė gražias bendravimo tradicijas – kartu sportuoti, kurti, keliauti, smagiai linksmintis ir pažinti vienas kitą. Keitėsi kartos, gyvenimo būdas, tačiau draugystė išliko. Tiesa, kurį laiką draugystė buvo nutrūkusi ir atsinaujino 1995 metais, kai kaimynines valstybes vienijo laisvės laužai, prisiminimai apie Baltijos kelią, noras būti laisviems ir atviriems. Dabar jau nenutrūkstamai bendravimas tęsiasi daugiau nei 20 metų ir kasmet mokinių ir mokytojų delegacijos vyksta vieni pas kitus. Mums šį pavasarį atiteko galimybė organizuoti jubiliejinį draugystės festivalį.

Šventės atidarymui sugalvojome temą „Kelionė laiku“. Po puikaus Kalėdinio karnavalo Steampunk stiliumi, kurio kūrybinė įvairovė vis dar neapleidžia mūsų mokyklos, nusprendėme, kad ši tema puikiai tinka prisimenant praeitį.  Dailės mokytojas B. Tuskėnas  su mokiniais sukūrė įspūdingas dekoracijas scenai, o ypatingas akcentas – laiko mašina – pakerėjo visus svečius. Šventės atidarymą vedė ir puikią anglų kalbos tartį demonstravo aštuntokės Gabija, Indrė ir Agnė.  Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė L. Jankauskienė ir Pasvalio rajono savivaldybės meras G. Gegužinskas.  Festivalio atidarymo šventėje prisiminėme mokyklų draugystės pradžią, vartėme virtualų nuotraukų albumą, gėrėjomės puikiais  mūsų mokyklos dainininkų ir šokėjų pasirodymais, delegacijos apsikeitė tradicinėmis dovanomis, fotografavomės prisiminimui. Po atidarymo svečiai ir juos lydintys mokiniai bei mokytojai išvyko į Biržų kraštą: ten laukė ekskursija po Biržų pilį, visiems buvo smagu užkopti į Kirkilų apžvalgos bokštą.

Na, o belaukiant grįžtančių ekskursantų, mokykloje jau nekantravo mokiniai, susirinkę į liaudišką vakaronę, kurią vedė ir šokių energija uždegė mokytoja J. Preidžiuvienė. Šventę pradėjo tautiniais rūbais pasipuošusios mūsų mokyklos mokytojos, padovanojusios skambią dainą. Vakaronė be delsimo ir raginimo greit įsišėlo: ir svečiai, ir mūsų mokiniai, ir mokytojai energingai trypė tradiciniuose liaudiškuose rateliuose; vadovaujami mokytojos J. Preidžiuvienės stengėsi perprasti šokių judesius. Latvijos ir Estijos mokiniai atvyko puikiai pasiruošę, pasipuošę tautiniais kostiumais ir visus nudžiugino gražiais ir sudėtingais tautiniais šokiais. Po šokių visi sugužėjome į kiemą, gėrėtis įspūdingais šventiniais  fejerverkais. O kaipgi jubiliejus be didžiulio torto, kurio užteko visiems.

Antrąją festivalio dieną mokiniai, sudarę bendras visų trijų mokyklų komandas, varžėsi orientacinėse rungtyse, žaidė futbolą, kūrė 3 menines kompozicijas, kurios tradiciškai atitenka visoms mokykloms. Laikas netruko prabėgti ir visi susirinkę į salę šventės uždarymui pasižadėjo tęsti tokią gražią ir ilgą draugystę, jungiančią jau kelias mūsų mokyklų bendruomenių kartas. Festivalio vėliava buvo perduota Pärnu Jaagupi mokyklai, kurioje susitikimas vyks kitų metų pavasarį. Tad iki pasimatymo, bičiuliai, Estijoje!

Soc. pedagogė Dovilė Srėbalienė

  

  

 

 

 

Last Updated (Friday, 19 May 2017 11:30)

 

 Aš ugniagesys

Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo piešinių konkurse „Aš ugniagesys“. smagu buvo piešti ugniagesius – gaisrų sergėtojus. Labai norėjome pasveikinti juos su jų gimtadieniu ir palinkėti, kad Šv. Florijonas visada juos saugotų. Piešinėliai buvo originalūs ir spalvingi.

Labai džiugu, jog mūsų piešiniai buvo apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis. Smagu!

IV klasės mokytoja Gražina Jarašūnienė

  

 

 2017 m. Kalbų Kengūros ir „ Tavo žvilgsnis rezultatai‘‘

2017 m. m. yra sėkmingi Saločių A. Poškos pagrindinės mokyklos mokiniams. Konkursų rezultatai rodo geras anglų kalbos žinias. Rajoninėje anglų kalbos olimpiadoje užimtos trys prizinės vietos. Mokiniai puikiai pasirodė gana sudėtingame anglų kalbos tarptautiniame Kengūros konkurse.

Trečiokai Tomas Šuminskas ir Andrėja Paštuolė tapo nugalėtojais. Tomas pasiekė aukščiausią pakopą -Auksinę Kengūrą, Andrėja-oranžinę. Abu mokiniai dalyvavo pirmą kartą. Šauniai pasirodė septintokas Dovydas Četvergas laimėjęs sidabrinę Kengūrą. Na o aštuntos klasės mokinys Matas Šamšonas ne tik laimėjo Auksinę Kengūrą, bet ir surinko taškų maksimumą. Matas su trečioku Tomu bus pakviesti į spalio mėnesį organizuojamą Lyderių turą. Tikiu, kad debiutas bus sėkmingas.

Reiktų pasidžiaugti respublikinio konkurso „Tavo žvilgsnis“ rezultatais. Vertime iš anglų kalbos septintos klasės mokinė Irmantė Baronaitė tapo lauriate. O aštuntokė Ginta Barzevičiūtė laimėjo diplomą iliustracijų konkurse iš anglų kalbos. Džiugu, kad kitų mokinių dalyvavusių konkursuose pasiekimai yra gana aukšti. Iki aukščiausių pasiekimų jiems trūko nedidelio taškų kiekio. Sveikiname visus nugalėtojus ir linkime sėkmės kitais metais.

Anglų kalbos mokytoja Audronė Barančiukienė

 

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien39
mod_vvisit_counterVakar86
mod_vvisit_counterŠią savaitę583
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę730
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2542
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį3535
mod_vvisit_counterViso174679

Prisijungę: 2
Jūsų IP: 54.80.58.121
,
Šiandien: Sep 23, 2018

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120