Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 

Antano Poškos keliais

Karštą birželio 12-osios rytą 5–12 klasių mokiniai pradėjo žygį į Gripkelių kaimą – mūsų kraštiečio, keliautojo, antropologo  Antano Poškos gimtinę. Oras pakoregavo žygio planus, todėl atsisakėme kelionės pėsčiomis ir visi vykome mokykliniu autobusiuku. Gripkeliuose mus pasitiko ūkininkai Steponavičiai, kurių jaukioje sodyboje įsikūrėme ir pradėjome pažintį su keliautoju. Klasių atstovai ėmėsi pinti ąžuolo lapų ir bijūnų vainikus, o visų susirinkusių laukė pirmoji užduotis, paruošta istorijos mokytojos Romos  Jakubonienės  – orientacinė rungtis. Mokiniai turėjo surasti įvairiose vietose padėtus teksto gabalėlius ir grįžę sudėlioti rišlų tekstą bei jį perskaityti. Taip kiekvienos klasės lapuose atgijo Antano Poškos tremtyje ant beržo tošies rašytos knygos „Requiem“  ištraukos apie gyvenimo prasmę ir meilę gimtajam kraštui.

Tada apžiūrėjome buvusių kaimo gyventojų, tremtinių Paškevičių sodyboje įrengtą senovės buities muziejų ir keliavome prie stogastulpių, skirtų A. Poškai ir knygnešiui Steponui Povilioniui. Apjuosėme stogastulpius vainikais ir patraukėme ieškoti gaivos į pušynėlį, kur smagiai leidome laiką stovyklavietėje. Smagiausia dienos dalis – pasivažinėjimas lynais, prie kurių nutįso didelė norinčių eilė.

Pietauti grįžome į ūkininkų sodybą, kur buvome maloniai sutikti: vaikiai pasivaišino ledais, suposi, sukosi įvairiose sūpynėse, buvo pavėžinti karieta, traukiama keturračio. Kiekviena klasė buvo apdovanota padėkos raštais už aktyvų, kūrybingą ir išradingą dalyvavimą, padėkojome sodybos šeimininkams bei jų sūnui Dainiui ir grįžome į mokyklą. Visi kupini puikios nuotaikos ir turėję progą prisiliesti prie didžiojo mūsų kraštiečio gyvenimo filosofijos  – keliauti, pažinti ir mylėti savo gimtinę. Dėkojame mokytojai Romai už šaunias idėjas ir nuoširdų darbą, organizuojant renginį.

Mokytoja J.Pečiokienė

 

 

 

Piešinių/nuotraukų konkursas „Mano sveika šeima“

Įgyvendinant projektą „Augu sveikas“, kuris finansuojamas iš Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo projektų lėšų, mokykloje gegužės mėnesį vyko piešinių/nuotraukų konkursas „Mano sveika šeima“. Mokiniai piešė, fotografavo savo šeimos aktyvius laisvalaikio leidimo būdus. Aktyviausiai konkurse dalyvavo 1 ir 4 klasės. Ačiū jiems J

Pagrindinį konkurso prizą – maudynes Pasvalio sporto mokyklos baseine, laimėjo 4 klasės mokiniai. Pasimėgauti vandens malonumais mokiniai pasikvietė 6 klasės mokinius, kurie puikiai pasirodė Respublikiniame konkurse „Mano mokykla gali“. O Pasvalio Visuomenės sveikatos biuro įsteigtą prizą laimėjo 1 klasės mokinys Augustas, kuris ne tik piešė, bet ir fotografavo kaip su šeima aktyviai leidžia laisvalaikį ne tik šiltuoju metu, bet ir žiemą.

Vyr. soc.pedagogė D.Srėbalienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O.Vaserytė

 

 

 

Išvyka pas ūkininkus M. ir J. Steponavičius

Birželio 4 dieną 1–3 klasių mokiniai vyko į J. ir M. Steponavičių sodybą. Šioje nuostabioje sodyboje mokinius maloniai sutiko šeimininkai ir sūnus Dainius. Čia mokiniai ne tik įgijo žinių, bet ir daug pramogavo. Jie susipažino su įvairia technika, ūkininko darbu. Paglostė gražųjį žirgą, pasisveikino su būreliu avelių, kurios laukė duonytės. Aplankė senųjų daiktų muziejų. Jo kieme buvo senųjų laikų žemės ūkiui skirti padargai. Svarbiausia vaikams buvo pramogos: įvairios sūpynės, šaudyklė, poilsiavietė „Pušynėlis“, važiavimas karieta, kurią traukė keturatis. Vaikams taip patiko, kad vis dar norėjo pasisvečiuoti šioje gražioje, pramogų pilnoje sodyboje. Tariame ačiū Steponavičiams už šiltą priėmimą.

Mokytojos J.Šatienė ir G.Jarašūnienė

Išvyka į Saločių gaisrinę

Birželio 5 d. 1–3 kl. mokiniai vyko į Saločių priešgaisrinės pagalbos tarnybą. Čia juos sutiko ugniagesių komanda. Mokinius supažindino su ugniagesių mašina ir visa gelbėjimui skirta įranga. Mokiniams teko pasėdėti mašinoje, užsidėti šalmą ir net pasimatuoti ugniagesių spec. aprangą. Grįžę į mokyklą mokiniai suprato, kad ugniagesių darbas yra labai sunkus, atsakingas ir juo tapti gali ne kiekvienas žmogus.

Mokytoja J.Šatienė

 

Last Updated (Tuesday, 11 June 2019 15:07)

 

FESTIVALIS „PAŽINK, ŠVĘSK, KURK“

Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai smagiai ir sėkmingai dalyvavo Pasvalio muzikos mokyklos ir Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos organizuotame mokinių ir jaunimo festivalyje „Pažink, švęsk, kurk“, kuris vyko 2019 metų gegužės 31 dieną, Pasvalio senajame parke.

Gamtos apsuptyje veikė mokyklų kūrybinės edukacinės dirbtuvės, bėgimo ir orientacinės varžybos, gera energija užkrečianti „Zumbos“ treniruotė, mokyklų kolektyvų koncertas, skirtas Pasvalio muzikos mokyklos 60-mečiui paminėti.

Festivalis  „Pažink, švęs, kurk“ sudarė sąlygas Pasvalio rajono mokiniams ir jaunimui atsiskleisti, puoselėti meilę įvairioms meno ir sporto rūšims, ugdyti jų kūrybiškumą ir saviraišką, pilietiškumą, socializaciją, gebėjimus turiningai ir saugiai leisti laisvalaikį, muzikuoti. Šio renginio vienas iš tikslų - plėtoti įvairių Pasvalio rajone veikiančių mokyklų ir ugdymo įstaigų bendradarbiavimą organizuojant renginius, skirtus mokiniams, skatinti vaikus ir jaunimą sportuoti, bendrauti ir dalyvauti visuomeniniame gyvenime.

Mūsų mokyklą Festivalyje „Pažink, švęsk, kurk“  atstovavo dvi komandos: stiprių sportininkų komanda, kurią subūrė ir lydėjo kūno kultūros mokytoja J.Jankūnienė ir smagių, gražių  muzikantų Pop choras „Smiltė“, kurį paruošė ir lydėjo muzikos mokytoja K.Piestinienė.

 

Muzikos mokytoja K.Piestinienė

 

 

 

Last Updated (Tuesday, 11 June 2019 14:51)

 

 

 

Šeimų šventė

Gegužės 22 d. mokykloje vyko pradinių klasių Šeimų šventė. Renginyje dalyvavo mokiniai, jų tėveliai ir seneliai.

Šventė prasidėjo labai linksmu rateliu- žaidimu „Išėjo tėvelis į mišką“. Čia šoko ir vaidino 2 kl. mokiniai ir jų tėveliai. Šventiniame koncerte visi pradinukai parodė tai, ką jie išmoko: šoko, dainavo, deklamavo. Taip pat tėveliams ir mokiniams koncertavo mokyklos pop-choras „Smiltė“, šokių būrelis „Perla“.

Antroje renginio dalyje tėveliai kartu su savo vaikais žaidė žaidimą-viktoriną „Taip ir Ne“. Visi buvo apdovanoti įvairiais prizais-siurprizais.

2–3 klasių mokytoja J.Šatienė 

Last Updated (Thursday, 23 May 2019 23:04)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien143
mod_vvisit_counterVakar170
mod_vvisit_counterŠią savaitę862
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1710
mod_vvisit_counterŠį mėnesį499
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį5811
mod_vvisit_counterViso238053

Prisijungę: 3
Jūsų IP: 18.232.51.69
,
Šiandien: Apr 03, 2020

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120