Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Paauglystės kryžkelės

 

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Pasaulinė Vandens diena

Vanduo yra būtinas gyvybei. Netgi teigiama, kad gyvybė Žemėje kilo iš vandenyno. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Vanduo sudaro didžiausią žmogaus organizmo dalį – apie 60-70 procentų. Kiekvienais metais, kovo 22 dieną, visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. Tad Saločių Antano Poškos mokyklos ir Namišių pradinio ugdymo skyriaus vaikai taip pat paminėjo šią dieną. Klasės valandėlių metų mokiniai vaišinosi vandeniu, įdėmiai klausėsi pamokėlės apie vandens naudą organizmui ir rašė palinkėjimus. Svarbu, kad vaikai įprastų gerti paprastą, tyrą vandenį. Mažiau naudotų saldžių gėrimų su burbuliukais. Domėtųsi sveika gyvensena nuo pat mažų dienų. Juk sveikata yra didžiausias turtas.

Sveikatos priežiūros specialistė Oksana Vaserytė

  

 

 Kaziuko mugė

Šiais metais Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos organizuojamoje Kaziuko mugėje pirmą kartą dalyvavo ir Saločių biblioteka, ir skautai. Skautai, beje, ne be pirmą kartą. Tik mes  prekiavome ne už pinigus: prašėme visų parašyti patį gražiausią ir prasmingiausią jiems lietuvišką žodį, o už tai dovanojome pačių pagamintą suvenyrą su bibliotekos atributika. Mūsų nuostabai mugės lankytojai noriai rašė prasmingiausius ir gražiausius jiems lietuviškus žodžius, todėl mūsų suvenyrų  stendai greitai ištuštėjo, o baigiantis mugei nebeliko nei vieno...

Taip pat su biblioteka mugėje dalyvavo Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokinė, jaunoji menininkė aštuntokė ir skautė Ginta Barzevičiūtė. Ji turėjo ir iš namų atsinešusi nupieštų spalvingų ir išraiškingų skirtukų, ir dar atsisėdusi prie staliuko vietoje juos piešė. Susidomėjusių žiūrovų prie Gintos stalelio būriavosi nuolat. O tiems, kurie pirko jos pieštus skirtukus, dailininkė mielai pridėjo ir savo autografą. Nors sunkiai įtikinta, bet mugės pabaigoje Ginta džiaugėsi nugalėjusi save ir išdrįsusi dalyvauti kūrybinėje veikloje. 

Manytume, kad pirmas blynas neprisvilo, todėl kitais metais jau drąsiau dalyvausime Kaziuko mugėje...

 

 

 

 „Kalba gimtoji lūposna įdėta“ (J. Degutytė)

2017-ieji paskelbti lietuvių kalbos ir kultūros metais. Juos paminėti nusprendėme Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse... Todėl kovo 10-ąją 6–10 klasių mokiniai ir mokytojai rinkosi į popietę „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Renginio pradžioje įvyko pilietinė iniciatyva „Gyvasis tautos žiedas“ ir buvo sugiedotas lietuvių tautos himnas. Tada popietės vedėjai šeštokas Redas Strelčiūnas ir aštuntokė Gabija Linkaitė pakvietė komandas dalyvauti protmūšyje, kurį sudarė šešios dalys apie lietuvių kalbą, literatūrą, istoriją, gamtą, kultūrą ir Saločius. Protmūšio organizatorės bibliotekininkės Daiva ir Diana paruošė trisdešimt klausimų visoms komandoms. Norime pasidžiaugti, kad šiame protmūšyje dalyvavo ir mokytojų komanda. Po kiekvienos protmūšio dalies komandos pasitikrindavo atsakymus, šiek tiek pailsėdavo ir vėl pasinerdavo į atkaklią kovą. Prie vienų klausimų tekdavo užtrukti ilgiau, prie kitų trumpiau... Lietuvių kalbos mokytoja Rasuolė ir muzikos mokytoja Gražina parengė literatūrinius – muzikinius intarpus. Devintokė Andrėja padainavo E. Masytės dainą „Laisvė“ ir padeklamavo J. Degutytės eilėraštį „Lietuva“; septintokė Aistė skaitė ištrauką iš M. Lužytės apsakymų  „Pasakos cikadoms“; šeštokė Samanta perskaitė ištrauką iš M. Lužytės kūrinio „Karaliavimai“; visi padainavome G. Paškevičiaus dainą „Mano kraštas“. Prieš paskelbiant rezultatus bibliotekininkė Diana supažindino su neseniai vykusios iniciatyvos „Gražiausias ir prasmingiausias lietuviškas žodis“ rezultatais. Pasirodo, tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų kategorijose nugalėjo tas pats žodis – MEILĖ.  Neliko užmiršti ir „sirgaliai“, kurie už teisingus atsakymus buvo pamaloninti saldžiomis dovanėlėmis. Šiame nuotaikingame protmūšyje neapsieita be vertinimo komisijos, kurią sudarė: direktorės pavaduotoja ugdymui Inga, mokytojai Juozas, Aušra ir Rasuolė. Mokytoja Rasuolė paskelbė protmūšio rezultatus, kurie buvo džiuginantys: nugalėjo aštuntos klasės komanda „Patriotai“, surinkusi 32 taškus, antri liko septintokai   ir devintokai, surinkę po 26,5 taško, trečia – dešimtos klasės komanda „Lietuvaičiai“, surinkusi 24 taškus, na, o  ketvirti – mažiausieji protmūšio dalyviai – šeštokai, kurie tik puse taško atsiliko nuo dešimtokų (23,5 taško). Žinoma, privalome paminėti, kad „Top mokytojų“ komanda  surinko 38 taškus, tačiau gerbdami savo mokinius, pagrindinį prizą ir pirmąją vietą „atidavė“ mokiniams.

Džiaugiamės, kad renginys neprailgo. Išsiskirstėme su mintimis apie kovo 11-osios dienos prasmę. Dar ilgai galvojome, ką mums reiškia žodžiai TĖVYNĖ, LAISVĖ, PAREIGA. Šis protmūšis priminė tai, ką turėtume žinoti apie savo Tėvynę, apie jos nepriklausomybės atkūrimo dvidešimt septintąsias metines...

Lietuvių kalbos mokytoja Rasuolė Mudurienė ir bibliotekininkė Diana Kraptavičienė

 

 

  

 

 Ar kada nors bandėte praleisti ne tik dieną, bet ir naktį mokykloje? Jei ne – pabandykite!

Pirmą pavasario penktadienį Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai buvo kviečiami į jau trečius metus organizuojamą renginį „NAKTIS MOKYKLOJE“. Rinkomės gerai praleisti laiką, pabendrauti, pašmaikštauti ir geriau pažinti vieni kitus. Artėjant vakarui, kultūros centro aktų salė buvo beveik pilnutėlė. Vaikai išsiskirstė komandomis, užsiimdami kuo patogesnį kampelį. Vaikus registruotis kvietė mokyklos pavaduotoja ugdymui I. Jasiukėnienė, socialinė pedagogė D. Srėbalienė ir mokytojo padėjėja S. Petrošaitienė. Laikas ėjo greit, tad nieko nelaukdami skubėjome į sporto salę, kur kūno kultūros mokytoja J. Jankūnienė vaikams buvo paruošusi sportinius žaidimus. Salė aidėjo nuo gausių ovacijų ir vaikų juoko. „Pasirodo sportuoti penktadienio vakarą daug įdomiau, nei sėdėti namie prie televizoriaus“ – šmaikštavo berniukai. O geriausia, kas gali nutikti po tokių smagumų, tai sočiai prisivalgyti. Tad mergaitės nieko nelaukusios išskubėjo į mokyklos technologijų kabinetą, kuris jau po geros valandos kvepėjo itališka pica bei šokoladiniais keksiukais. Kol virtuvės šefai ruošė kulinarinius šedevrus, kultūros salė aidėjo nuo garso ir šviesų. Vaikai dainavo karaokė ir kvietė prisijungti vieni kitus. Ne kiekvieną dieną per mikrofoną gali išgirsti savo balsą. Dainų žodžius atkartojo, kaip patyrę scenos grandai. Na ką gi, pasidarbavom iš peties, visi sotūs ir laimingi laukėm tolimesnių nurodymų. Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė O. Vaserytė ir anglų kalbos mokytoja S. Vitkevičiūtė paruošė protų mūšį. Iš viso susibūrė šešios komandos, kurios įnirtingai kovėsi protų kovoje. Taigi, kokio ištekliaus Lietuvoje apstu, o kai kuriuose pasaulio kampeliuose nė su žiburiu nerasi? - ilgai galvoti nereikėjo. Žinoma, kad gėlo vandens! Teisingai į klausimus atsakinėjo vaikai. Pralaimėjusių nebuvo, visi liko apdovanoti dovanėlėmis. Įdomu kas dabar bus?, - kraipė galvas mokinukai. Tad jeigu nori šokt, visų pirma reik išmokt! Pasportavę, pasisotinę ir šiek tiek atsiputę ant scenos išvydom mokyklos spec. pedagogę J. Griauzdienę, kuri visus užbūrė zumbos ritmu. Skambant daininko Enrique Iglesio Lotynų Amerikos muzikai, kojos pačios kilnojosi, šokom visi, ir maži ir dideli. Mūsų mokykloje nuotykiai tęsėsi toliau. Koridoriai, kurie vaikams dieną atrodo tokie atsibodę, paslaptingai kvietė į lobio paieškas. Išmaišę visus mokyklos kampelius su užduotimis susitvarkėme šauniai. Nepraėjus nė valandai, komandos išdidžiai įžengė į salę ir kaip po įnirtingo

Linksmybės pamažu apleido mokinių jėgas, tad sukritę ant čiužinių vaikai žiūrėjo pačių pasirinktus filmus. Kas dalinosi įspūdžiais, kas dar turėjo jėgų ir žaidė žaidimus, o kas tik šiaip svajojo kol užsnūdo. Visur kartu buvo mokyklos mokytojai, kurie keitė vieni kitus. Vaikai taria didelį ačiū, renginio organizatoriams: mokyklos pavaduotojai ugdymui I. Jasiukėnienei, soc. pedagogei D. Srėbalienei, spec. pedagogei J. Bikauskaitei, mokytojo padėjėjai S. Petrošaitienei sveikatos priežiūros spec. O. Vaserytei. Jiems talkinusiems mokytojams: L. Tuskėnienei, S. Vitkevičiūtei, S. Slapšienei, A. Šamelienei, J. Jankūnienei ir mokytojui J. Žitkevičiui.

Net nepastebėjome, kaip greitai išaušo rytas. Laikas praleistas šauniai. „Tokio renginio norėsim ir sekančiais metais“, – džiaugėsi vaikai.

Mokyklos informacija

Socialinė pedagogė D. Srėbalienė

Akimirkos iš renginio:

 

  

 

Last Updated (Tuesday, 07 March 2017 20:06)

 

 Kaip pradinukai Užgavėnes šventė

Pabodo žiema, nors ir nebuvo ji mums labai pikta. Paukšteliai ir žvėreliai, o ir mes, žmonės, labai laukiame saulėto, džiugaus pavasarėlio. O žiema pikčiurna nenori trauktis. Tad tvirtai nusprendėme: vysime žiemą iš savo kiemo.

Vasario 28 d. į mokyklos aktų salę sujudėjo, sugužėjo daug kaukėtų persirengėlių. Nuo mažiausių- darželinukų, iki vyriausių – ketvirtokų. Iš pradžių paprašėme Žiemą, kad ji gražiuoju mus paliktų. Antrokai Nojus ir Dovydas kvietė pašokti Užgavėnių ratelius „Ožka“, „Čeverykai“, „Čigonėlis“. Gabrielė paprašė įminti mįsles. Nugalėtojai vaišinosi riestainiais. Vėliau klausėmės paplepėjimų, kaip Užgavėnes švęsdavo mūsų senoliai.

Trečiokai parengė nuotaikingą sceninį vaizdelį „ Blynų dalybos“. Pirmokai žaidė linksmus  ratelius, o ketvirtokai užtraukė smagią Užgavėnių dainą.

Paskui visi linksmučiai, patraukėme į mokyklos parką. Ten sudeginome Morę. Grįžę į klases, kartu su tėveliais, vaišinomės įvairiausių rūšių blynais. Mat per Užgavėnes jų suvalgyti reikia daug.

Jau po pietų netikėtai švystelėjo saulytė. Kažin, ar persivalgiusių blynais vaikų žiema išsigando?

Kažin, kažin... Bet kaukėtų vaikų, tai jau tikrai.

Linksma, nuotaikinga buvo žiemos palydų šventė. Gera šventes švęsti kartu.  Juk tai stiprina mūsų bendrystę, ugdo tarpusavio draugiškumą.

Antros klasės mokytoja M.SAKALAUSKIENĖ

  

 

Last Updated (Tuesday, 07 March 2017 19:32)

 
More Articles...

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien39
mod_vvisit_counterVakar86
mod_vvisit_counterŠią savaitę583
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę730
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2542
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį3535
mod_vvisit_counterViso174679

Prisijungę: 2
Jūsų IP: 54.80.58.121
,
Šiandien: Sep 23, 2018

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120