Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Nesibaigianti vaikystės šalis

Lapkričio 15 dieną mūsų mokykloje vyko renginys „Nesibaigianti vaikystės šalis“, skirtas švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren 110-osioms gimimo metinėms paminėti. Į mokyklą atėjome pasipuošę rašytojos knygų herojais. Pradinukų tarpe buvo galima sutikti smaližių Karlsoną, nenuoramą Pepę, Emilį iš Lionebergos, išdykėlius iš Padaužų kaimo. Renginio metu susipažinome su rašytojos Astridos Lindgren knygomis, įdomiausiais gyvenimo faktais, išdaigomis. Įspūdžiais apie perskaitytas knygas dalinomės ne tik mes, bet ir tėveliai. Žinių įtvirtinimui dalyvavome viktorinoje „Iš dryžuotos kojinės“. Paskui darėme įvairius darbelius: pirmokai, antrokai ir, mes, ketvirtokai, piešėme ir aplikavome mėgstamiausius Astridos Lindgren knygų veikėjus, o trečiokai piešė rašytojos portretus. Po to surengėme savo darbelių parodėlę.

Aktų salėje vyko edukacinis užsiėmimas, kurį vedė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos vaikų skyriaus vedėja Rita Baltrukienė. Ji mus supažindino su rašytojos poilsio parku Vimerbiu, Švedijoje. Paskui žaidėme įvairius judriuosius žaidimus.

Mes šią dieną praleidome labai šauniai.

4 klasės mokinė Agnė Sargūnaitė

  

 

 

 Vokietijoje apie Antaną Pošką

Mano aistra pažinti, žinoti, pasiekti buvo nenumaldoma. Atkakliausiomis pastangomis mokykloje, skaitydamas knygas, keliaudamas ir draugaudamas su įvairių tautų ir kontinentų žmonėmis, aš stengiausi ją patenkinti... Bet ar tai įmanoma... Diplomai ir titulai reiškia tik stotis pavargusiems, bet ne pažinimo nueitą kelią, kuriam galo galbūt ir nėra.

[1985] Iš knygos „Mano gyvenimo pasaka“

 

Antanas Poška (Paškevičius)  – pasaulio žmogus iš Gripkelių kaimo. Gimęs beveik prieš 115 metų. Neužmirštas, bet mažai pažįstamas. Todėl garsinti jo asmenybę, jo veiklą svarbu netik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Mūsų mokykla jau ne pirmus metus bendradarbiauja su VŠ įmonės AUTO MOTO group vadovu Gintaru Kazilioniu pristatant  Antaną Pošką.  Šiais metais mokyklos atstovai pavasarį dalyvavo parodos pristatyme Pasvalio krašto muziejuje, vasarą vedė edukacinį užsiėmimą vasaros stovykloje. Gavę pasiūlymą dalyvauti parodos pristatyme Voietijoje Lampertheim – Huttenfelde miestelyje Vasario 16-osios gimnazijoje pasiūlymą priėmėme.

Kelionė į Vokietiją prasidėjo lapkričio 21 dieną, o iš Saločių lapkričio 20 dieną. Taip jau sutapo, kad Antanas Poška į savo didžiąją kelionę per Lenkiją, Vokietiją ir kitas valstybes iki Indijos išvyko 1929 metų lapkričio 20 dieną su bendrakeleiviu Matu Šalčiumi. Jų kelionė motociklu vyko sudėtingom sąlygom: pažliugę keliai, pravažiavimo vizos. Antanas Poška Vokietijoje skaitė paskaitas apie Lietuvos dainas. Autobiografinėje knygoje jis rašė: ,,Numatydama susitikimus , užsienio reikalų ministerija aprūpino mus literatūra, fotografijomis ir lietuviškų liaudies dainų plokštelėmis“. Mes išvykome automobiliu keturiese: AUTO MOTO group vadovas Gintaras Kazilionis, Projekto koordinatorė ir vertėja Laura Misiukonienė, parodos dizainerė Alina Norvilienė ir Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Roma Jakubonienė. Mūsų tikslas pristatyti parodą ,,Antanas Poška – pasaulio žmogus“. Pristatymui naudojome stendus, video medžiagą, pasakojimą, organizavome mini viktoriną, nugalėtojus apdovanojome lietuviškais suvenyrais. Pristatymai buvo trys: du anglų kalba ir vienas lietuvių kalba. Dalyvavo Vasario 16-osios gimnazijos 8 – 12 klasių mokiniai ir jų mokytojai. Mokiniai buvo supažindinti su Antano Poškos įvairiapuse veikla: esperantininko, keliautojo, rašytojo, mokslininko, savo krašto mylėtojo, žydų gelbėtojo ir su įdomiu ir nelengvu gyvenimu, nes jam teko ir tremtinio dalią patirti. Vasario 16-osios gimnazija yra vienintelė lietuviška gimnazija Vakarų pasaulyje – nuo 1950 metų lietuvių vertinama ir puoselėjama. Ji savo veikla ir principais tiesia kelią tarp Lietuvos ir Pasaulio. Su mūsų mokyklą gimnaziją sieja tai, kad abiems mokykloms yra įteiktos Gedimino pilies bokšto vėliavos. Gimnazijoje buvome nuoširdžiai priimti ir supažindinti su gimnazijos gyvenimu, mus pasitiko gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė. Teko pabendrauti ne tik su mokiniais, bet ir su mokytojais, direktorės pavaduotoja Irena Sattler. Atsisveikinant mokyklos direktorė Janina Vaitkienė sakė: ,,Dėkoju už puikias edukacines pamokas mokiniams ir malonius pokalbius“.

Tikimės, kad lašelis lietuviškumo ir patriotizmo liko, nes gimnazijos tikslas lietuvių kilmės vaikams išsaugoti lietuvišką tapatybę, juos auklėti krikščioniška ir europietiška dvasia, puoselėti lietuvių kalbą ir tradicijas, garsinti Lietuvos vardą ir populiarinti jos kultūrą.

Istorijos mokytoja Roma Jakubonienė

  

 

 

 ,,Jaunųjų poškiečių“ kelionė į Vilnių

Lapkričio 3 dienos rytą išsiruošėme į kelionę, į sostinę Vilnių. Kelionės tikslas - susipažinti su Valdovų rūmų muziejaus nuolatinėmis ekspozicijomis, aplankyti Gedimino pilį, susipažinti su Vilniaus architektūros stiliais, sužinoti apie A. Poškos gyvenimą Vilniuje, aplankyti palaidojimo vietą. Kelionė organizuota iš projekto ,,Tradiciniai renginiai Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje“ lėšų. Kelionėje dalyvavo 17 mokinių, istorijos mokytoja Roma Jakubonienė ir bibliotekininkė Diana Kraptavičienė.

Ekskursijos Valdovų rūmuose metu sužinojome apie Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos ir jos teritorijos raidą, pasivaikščiojome po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjome išlikusius autentiškus mūrus ir aptiktus unikalius archeologinius radinius, pasakojančius apie mūsų istoriją. Grožėjomės atkurtais istoriniais vėlyvosios gotikos, renesanso ir ankstyvojo baroko reprezentaciniais interjerais. Valdovų rūmų bokštelyje įrengtoje apžvalgos aikštelėje mūsų laukė kitokia pažintis su Vilniumi – čia galėjome pasigrožėti dar nematytais sostinės vaizdais. Mokiniai keliavo 3D istorijos vaizdais.

Atidavėme pagarbą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui. Planuotas Gedimino pilies lankymas buvo atidėtas dėl kalno nuošliaužų, kurios akivaizdžiai matėsi stovint kalno papėdėje.

Pėsčiomis apėjome Vilniaus senamiestį. Vilniaus senamiestis – lyg architektūros stilių vadovėlis. Jo senamiesčio statiniuose atsispindi visi stiliai – nuo vėlyvosios gotikos ligi klasicizmo, tačiau daugiausia čia baroko atspindžių. Vilniaus senamiestis yra didžiausias Rytų ir Vidurio Europoje barokinis senamiestis. Grožėjomės senamiesčio bažnyčių architektūra, aplankėme Aušros vartus.

Tolesnis mūsų kelionės tikslas Antakalnio kapinės. Tai Lietuvos Respublikos panteonas. Kapinės – iškiliausių įvairių laikmečių meno ir mokslo žmonių poilsio vieta. Čia ilsisi nepriklausomybės gynėjai, žuvę 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių metu, ir pasieniečiai, nužudyti Medininkuose 1991 m. liepos 31 d. Jiems pagerbti sukurtas skulptoriaus S. Kuzmos paminklas „Pieta“. Čia palaidotas Lietuvos Respublikos prezidentas Algirdas – Mykolas Brazauskas. Pagerbėme menininkų kalnelyje palaidotus garsius mūsų krašto žmones. Uždegėme žvakeles ant Antano Poškos kapo.

Gerai praleidę dieną, daug sužinoję vakare grįžome į Saločius.

Istorijos mokytoja Roma Jakubonienė ir ,,Jaunieji poškiečiai“

 

 

 

Last Updated (Tuesday, 07 November 2017 14:29)

 

 Etnokilimo pristatymas Namišių mokiniams

Visi esam skaitę pasaką apie skraidantį kilimą, o mūsų mokiniai susipažino su kalbančiu kilimu. Spalio 27d. tokį kilimą vaikams parodė bibliotekininkė Violeta Atkočiūnienė. Vaikai sužinojo, kad tai etnokilimas. Visiems patiko klausytis padavimų apie Migonių piliakalnį, Karvės olą, Puntuko akmenį, Čičinsko kalną, Dviragį ežerą. Ar atidžiai klausėsi paaiškėjo atsakinėjant į klausimus. Bibliotekininkė juos pagyrė už teisingus atsakymus. Juos vaikai turėjo pasirinkti iš trijų programos duotų variantų.

Į padovanotą piešimo sąsiuvinį paprašė nupiešti labiausiai patikusį padavimą. Pabaigoje visus pavaišino saldainiais. Mokiniai liko sužavėti etnokilimu ir išgirstais padavimais.

Pradinių klasių mokytojos Virginija Vegienė,
Sigita Lapėnienė

  

 

 

 Žemaitijos nacionalinis parkas

Pasvalio rajono skautai vykdo tęstinį projektą „Keliaujame po Lietuvos nacionalinius parkus“ jau ne vienerius metus. Šiemet buvo pasirinktas Žemaitijos nacionalinis parkas. Skautai pakvietė prisijungti prie projekto vykdymo Saločių ir Pumpėnų mokinius bei jaunųjų ūkininkų ratelio narius.

Spalio 20 d. salotiečiai (lydimi mokytojos Aušros Šamelienės, mokytojo padėjėjos Saidos Petrošaitienės ir skautų būrelio vadovės Dianos Kraptavičienės) kartu su pumpėniečiais (lydimi  bibliotekininkės Virginijos Čeponienės) keliavo po Žemaitijos nacionalinį parką ir ne tik... Pabuvojome Šaltojo karo muziejuje, kuriame išgirsti faktai pašiurpino ne vieną. Platelių lankytojų centre susipažinome su Žemaitijos žemės slėpiniais, dvaro parke – pamatėme šimtametį Raganos uosį, o Platelių ežero apžvalgos aikštelėje – pasigrožėjome rudeniškomis ežero salomis. Išlikusiuose Platelių dvaro pastatuose (svirne ir arklidėse) apžiūrėjome gamtos, senųjų Platelių, Pilies salos praeities, šio žemaičių krašto etnografines ir daugiau nei 250 įvairių Užgavėnių kaukių parodas. O nuo 15 m aukščio apžvalgos bokšto ant Cidabro kalno išvydome išskirtinį Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdį.  Šiek tiek paklaidžioję, pasiklausę ištraukos iš Žemaitės kūrinio „Marti“, aplankėme ir rašytojos Žemaitės memorialinį muziejų Kadaičiuose.

Kelionė į namus neprailgo, nes pasidalinome įspūdžiais, įgytas žinias pasitikrinome viktorinoje su prizais, o nemokamą koncertą surengė Pumpėnų gimnazijos moksleivės, kurioms džiugiai pritarė visi. Užsimezgusią salotiečių ir pumpėniečių draugystę pratęsime ne tik socialiniuose tinkluose, bet ir susitikimuose.

Skautų būrelio vadovė ir bibliotekininkė Diana Kraptavičienė

  

 

  

Last Updated (Monday, 30 October 2017 11:17)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien59
mod_vvisit_counterVakar80
mod_vvisit_counterŠią savaitę517
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę598
mod_vvisit_counterŠį mėnesį1943
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį2320
mod_vvisit_counterViso153495

Prisijungę: 2
Jūsų IP: 54.156.86.61
,
Šiandien: Mar 24, 2018

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120