Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Lietuvos Respublikos konstitucijos egzaminas mūsų mokykloje

Lietuvos Respublikos konstitucijai – 25-eri. Jau 11 metus iš eilės visi Lietuvos piliečiai buvo pakviesti laikyti Konstitucijos egzamino! Mūsų mokykloje kasmet organizuojamas Konstitucijos egzaminas. Šiais mokslo metais  egzamine dalyvavo 1–4 klasių mokiniai, jie kūrė sveikinimus Konstitucijos 25-mečiui. 6–10 klasių – 31 mokinys, jie atliko testus. 5–7 klasių grupėje geriausius rezultatus pasiekė Samanta Lingytė 7 klasė ir Aurimas Strauka. 8–10 klasių grupėje Rugilė Mockūnaitė. Geriausi piešiniai buvo atrinkti iš ketvirtos klasės.

Mokyt. Roma Jakubonienė

  

 

 

 Prisijungėme prie #BEACTIVE Europos sporto savaitės

Rugsėjo 23–30 d. Lietuvoje vyko Europos sporto savaitė. #BEACTIVE Europos sporto savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje. Nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – Lietuvos asociacija „Sportas visiems“.  2017 m. #BEACTIVE Europos sporto savaitės ambasadoriumi Lietuvoje tapo legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas. #BEACTIVE žinutė – kvietimas būti aktyviems ir rinktis aktyvų gyvenimo būdą pasiekė daugiau nei 200 milijonų europiečių!

Prie šios gražios iniciatyvos prisijungėme ir mes. Organizavome masinį bėgimą apink mokyklą. Apšilimui prieš startą vaikai rinkosi į mokyklos stadioną bendrai mankštai, kurią vedė Visuomenės sveikatos biuro specialistė O.Vaserytė ir spec. pedagogė J.Griauzdienė. Vaikų veiduose spindėjo džiaugsmas ir gera nuotaika.  Prieš šios akcijos prisijungsime ir kitais metais,  neužmiršdami, kad judrumas pertraukų metu, gryname ore – stiprina sveikatą, padeda susikaupti pamokose.

Soc. Pedagogė Dovilė Srėbalienė

  

 

 

 Toliau, aukščiau, greičiau

Giedrą ir šiltą rugsėjo dieną, kurių šįmet taip reta, Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos bendruomenė rinkosi apsirėdę sportiškai, nusiteikę energingai ir kūrybingai. Juk smagu pamiršti rutiną ir įprastą darbą klasėse iškeisti į judesio ir žaidimų laiką. Visus smagiems užsiėmimams subūrė viena iš dešimties dienų, skirtų kultūrinei, meninei, sportinei veiklai – spartakiada „Toliau, aukščiau, greičiau“. Namišių skyriaus mokinukai taip pat sugužėjo į Saločius.

 Iš pat ryto visus į stadioną bendrai mankštai pakvietė kūno kultūros mokytoja J. Jankūnienė. Bekilnojant rankas ir kojas, bedarant sukinius ir šuoliukus, vis nuvilnydavo šnabždesys: „Kad taip kas rytą...“ Mankštos finale septintokės mergaitės visus mokė smagių „Makarenos“ judesiukų.

Pajudėję  5–10 klasių mokiniai rinkosi į salę rimtajai dienos daliai – sporto šakų pristatymui. Pasitelkę savo kompiuterinį raštingumą, gebėjimą ieškoti ir atrinkti informaciją bei svarbiausia - kūrybingumą – mokinių komandos visus renginio dalyvius supažindino su populiariausiomis sporto šakomis Lietuvoje: krepšiniu, futbolu, boksu,  plaukimu, lengvąja atletika ir dviračių sportu. Informacijos srautą vis paįvairindavo smagus filmukas, mokinių atliekama daina ar mini viktorina, dėl kurios saldžiųjų prizų noriai varžėsi visa salė.

Pabaigoje visus maloniai nustebino svečias iš Pasvalio – asmeninis treneris Redas Pociūnas, išsamiai ir įdomiai papasakojęs apie savo sportinį kelią, atsakęs į susirinkusių klausimus sveikos gyvensenos, kūno treniravimo temomis. Susitikimas mokiniams suteikė puikios motyvacijos sportuoti, valingai siekti tikslų, gyventi rūpinantis savo kūno sveikata ir grožiu. Juk niekas nepaneigs dar kartą primintos tiesos „Sveikame kūne sveika siela“.

Tuo metu pradinių klasių mokiniai nenuobodžiavo ir kūrė spalvotus ir labai informatyvius stendus apie sportą ir jo naudą. Stendai greitai rado savo vietą žaidimų kambaryje „Bingo“. Po kūrybinių darbų  pradinukai pasitikrino žinias apie sportą smagiame protų mūšyje. Tada 1–3 klasių mokinukai demonstravo savo greitį ir šaunumą „Linksmosiose estafetėse“, protą ir reakciją šakių turnyre,  o ketvirtokai jungėsi prie vyresniųjų mokinių ir dalyvavo šiaurietiško ėjimo užsiėmime.

 Vyresniųjų klasių mokiniai iš salės skirstėsi į sporto sekcijas, kuriose mokiniai ir mokytojai susipažino su įvairių sporto šakų subtilybėmis. Vieni su kūno kultūros mokytoja patraukė į stadioną žaisti futbolo, kiti, vadovaujami Sveikatos biuro specialisčių Simonos ir Oksanos, patraukė šiaurietiško ėjimo žingsniu per Saločius. Treti su treneriu Redu dalyvavo kūno rengybos treniruotėje. Visus ypač suintrigavo ir didelio populiarumo sulaukė trenerio Gintauto Čepukaičio karatė užsiėmimas. O merginų svajonė grakščiai ir sportiškai pajudėti pildėsi vadovės J. Griauzdienės „Zumbos“ sekcijoje. Ši valanda pralėkė beregint ir atrodė, kad dar maža...

Įraudusiais žandais, krykštaujantys ir pastebimai energingesni mokiniai rinkosi į saulės nutviekstą pievelę prieš mokyklą paskutiniam spartakiados akcentui – bendrai nuotraukai, sustojus į olimpinius žiedus. Tada visų laukė apdovanojimai, padėkos ir didžiausia šios dienos dovana – gera nuotaika, sveikas nuovargis ir tikras džiaugsmas, atradus kažką naujo ir įdomaus.

Lietuvių kalbos mokytoja Jurga Gylytė Pečiokienė

  

 

 

 

 

 Akimirkos iš Mokslo ir žinių šventės

 

 Priminimas tėveliams apie vaikų profilaktinį sveikatos patikrinimą

Primename, kad kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d. mokiniai turi pasitikrinti sveikatą. Kviečiame tėvelius pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika dabar, o ne rudenį, kai mokyklos administracija paprašys pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą ir pas gydytojus susidarys laukiančių tėvelių bei vaikų eilės. Tokių pažymėjimų reikalaujama kasmet ir moksleivių tėvams tai ne naujiena. Patį profilaktinį sveikatos patikrinimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymu Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos patikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“. Duomenys apie mokinių sveikatos būklę gaunami iš statistinės apskaitos formos Nr. 0.27-1/a. „Vaiko sveikatos pažymėjimas“, patvirtintos Lietuvos Respublikos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymu Nr.V-951.

Dėl moksleivio sveikatos pažymos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti bei atvykti nurodytu laiku. Svarbu atminti, kad vaikas iki 16 metų turi būti lydimas vieno iš tėvų. Be tėvų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima. Profilaktinio patikrinimo metu pamatuojamas ūgis, svoris, patikrinama rega, laikysena, išmatuojamas kraujospūdis, esant kokių nors nusiskundimų vaikas siunčiamas pas gydytojus specialistus. Turi būti atlikti kraujo ir šlapimo tyrimai, tačiau jei tokie tyrimai buvo atlikti mažiau nei prieš metus ir nenustatyta pakitimų, tyrimų kartoti nebūtina. Tėvai turi atkreipti dėmesį, kad gydytojas nurodytų kokią fizinio pajėgumo grupę mokinys galės lankyti. Taip pat turi būti nurodytos rekomendacijos, jei mokinys turi sveikatos sutrikimų: dėl fizinio krūvio, dėl mitybos, dėl regos, vengtinų alergenų ir panašiai. Šeimos gydytojui įvertinus sveikatos būklę, privalėsite apsilankyti pas gydytoją-odontologą, dantų būklės įvertinimui. Pažyma apie moksleivio sveikatos būklę turi būti pristatyta mokyklos sveikatos specialistui. Sveikatos priežiūros specialistas teiks konsultacinę pagalbą komplektuojant pagrindines, parengiamąsias, specialiąsias kūno kultūros grupes, prižiūrės moksleivių sveikatą. Išduotas vaikų sveikatos pažymėjimas galioja metus laiko nuo pasitikrinimo datos. Gavusiems pažymą metų pradžioje, pakartotinai prieš rugsėjį tikrintis nėra būtina. Vaikams lankantiems papildomai: sporto, dailės, muzikos ir kt., mokymosi įstaigas, šioms mokykloms privalo pateikti sveikatos pažymėjimo (forma Nr. 027-1/a) kopijas. Priimant vaiką į įstaigą, vykdančią ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą, kiekvienais metais turi būti pateiktas vaiko sveikatos pažymėjimas (forma Nr. 027-1/a). Jau 2016 metais startavo Higienos instituto „Vaikų sveikatos stebėsenos sistema, (VSS IS)“ skirta vaikų profilaktiniams sveikatos patikrinimams, sergamumo duomenų rinkimui, sisteminimui, analizei nacionaliniu ir savivaldybių lygiu. Statistiniai duomenys apie mokinių sveikatos rodiklius pasiekiami ir visuomenei. Daugiau informacijos apie sukurtą sistemą galite rasti portale http://vssis.hi.lt

Svarbu suprasti, kad pažyma reikalinga ne vien tam, kad vaikas galėtų lankyti darželį ar mokyklą. Tai kasmetis vaiko sveikatos patikrinimas, per kurį galima laiku diagnozuoti įvairias ligas ar užbėgti joms už akių. Neatidėkite šių reikalų paskutinėms rugpjūčio dienoms, kai prie gydytojų kabinetų susidarys didžiulės vaikų ir tėvų eilės!   

Pasvalio r. sav. Visuomenės sveikatos biuro sveikatos
priežiūros specialistė Oksana Vaserytė

 

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien59
mod_vvisit_counterVakar80
mod_vvisit_counterŠią savaitę517
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę598
mod_vvisit_counterŠį mėnesį1943
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį2320
mod_vvisit_counterViso153495

Prisijungę: 2
Jūsų IP: 54.156.86.61
,
Šiandien: Mar 24, 2018

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120