Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Paauglystės kryžkelės

 

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 Integruota pamoka

Spalio 11 d. V–VIII kl. mokiniai dalyvavo gamtos pažinimo, biologijos ir geografijos integruotoje pamokoje „Saločiai pasaulyje“. Pamoką vedė mokytojai Aušra Šamelienė, Juozas Žitkevičius, Rasuolė Mudurienė, Sandra Vitkevičiūtė ir bibliotekininkė Diana Kraptavičienė. Pamokos metu vyko protmūšis, kurį laimėjo dvi komandos: „Vaivorykštinės salotos“ (kapitonė Indrė Balčiūnaitė) ir „Smalsučiai“ (kapitonė Evelina Januškevičiūtė). Kapitonų rungtyje labiausiai pasisekė komandos „Salotos“ kapitonui Kristupui Katinui. Individualioje rungtyje draugiškai prizus pasidalino atstovai iš visų komandų. Visi integruotos pamokos dalyviai gavo prizus – Respublikinio knygų skirtukų kūrimo konkurso „Piliakalnių legendos“ nugalėtojų knygų skirtukus, o protmūšio laimėtojai laukia pažadėtosios kelionės.

Bibliotekininkė Diana Kraptavičienė

 

 

 

Kasmet Pasvalio rajono savivaldybė rengia akciją „Kuriame jaukią mokyklos aplinką“. Šiais metais ir mūsų mokykla tapo viena iš  nugalėtojų.  Akcijoje „Kuriame jaukią mokyklos aplinką“ Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos bendruomenė gavo padėką, už kuriamą interjero ir eksterjero vienovę. Taip pat džiaugiamės gavę dovanų Vasario  16-osios nutarimo kopiją.

   

 

 Lietuvos Respublikos konstitucijos egzaminas mūsų mokykloje

Lietuvos Respublikos konstitucijai – 25-eri. Jau 11 metus iš eilės visi Lietuvos piliečiai buvo pakviesti laikyti Konstitucijos egzamino! Mūsų mokykloje kasmet organizuojamas Konstitucijos egzaminas. Šiais mokslo metais  egzamine dalyvavo 1–4 klasių mokiniai, jie kūrė sveikinimus Konstitucijos 25-mečiui. 6–10 klasių – 31 mokinys, jie atliko testus. 5–7 klasių grupėje geriausius rezultatus pasiekė Samanta Lingytė 7 klasė ir Aurimas Strauka. 8–10 klasių grupėje Rugilė Mockūnaitė. Geriausi piešiniai buvo atrinkti iš ketvirtos klasės.

Mokyt. Roma Jakubonienė

  

 

 

 Prisijungėme prie #BEACTIVE Europos sporto savaitės

Rugsėjo 23–30 d. Lietuvoje vyko Europos sporto savaitė. #BEACTIVE Europos sporto savaitė – tai Europos Komisijos iniciatyva, propaguojanti sportą ir fizinį aktyvumą visoje Europoje. Nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – Lietuvos asociacija „Sportas visiems“.  2017 m. #BEACTIVE Europos sporto savaitės ambasadoriumi Lietuvoje tapo legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas. #BEACTIVE žinutė – kvietimas būti aktyviems ir rinktis aktyvų gyvenimo būdą pasiekė daugiau nei 200 milijonų europiečių!

Prie šios gražios iniciatyvos prisijungėme ir mes. Organizavome masinį bėgimą apink mokyklą. Apšilimui prieš startą vaikai rinkosi į mokyklos stadioną bendrai mankštai, kurią vedė Visuomenės sveikatos biuro specialistė O.Vaserytė ir spec. pedagogė J.Griauzdienė. Vaikų veiduose spindėjo džiaugsmas ir gera nuotaika.  Prieš šios akcijos prisijungsime ir kitais metais,  neužmiršdami, kad judrumas pertraukų metu, gryname ore – stiprina sveikatą, padeda susikaupti pamokose.

Soc. Pedagogė Dovilė Srėbalienė

  

 

 

 Toliau, aukščiau, greičiau

Giedrą ir šiltą rugsėjo dieną, kurių šįmet taip reta, Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos bendruomenė rinkosi apsirėdę sportiškai, nusiteikę energingai ir kūrybingai. Juk smagu pamiršti rutiną ir įprastą darbą klasėse iškeisti į judesio ir žaidimų laiką. Visus smagiems užsiėmimams subūrė viena iš dešimties dienų, skirtų kultūrinei, meninei, sportinei veiklai – spartakiada „Toliau, aukščiau, greičiau“. Namišių skyriaus mokinukai taip pat sugužėjo į Saločius.

 Iš pat ryto visus į stadioną bendrai mankštai pakvietė kūno kultūros mokytoja J. Jankūnienė. Bekilnojant rankas ir kojas, bedarant sukinius ir šuoliukus, vis nuvilnydavo šnabždesys: „Kad taip kas rytą...“ Mankštos finale septintokės mergaitės visus mokė smagių „Makarenos“ judesiukų.

Pajudėję  5–10 klasių mokiniai rinkosi į salę rimtajai dienos daliai – sporto šakų pristatymui. Pasitelkę savo kompiuterinį raštingumą, gebėjimą ieškoti ir atrinkti informaciją bei svarbiausia - kūrybingumą – mokinių komandos visus renginio dalyvius supažindino su populiariausiomis sporto šakomis Lietuvoje: krepšiniu, futbolu, boksu,  plaukimu, lengvąja atletika ir dviračių sportu. Informacijos srautą vis paįvairindavo smagus filmukas, mokinių atliekama daina ar mini viktorina, dėl kurios saldžiųjų prizų noriai varžėsi visa salė.

Pabaigoje visus maloniai nustebino svečias iš Pasvalio – asmeninis treneris Redas Pociūnas, išsamiai ir įdomiai papasakojęs apie savo sportinį kelią, atsakęs į susirinkusių klausimus sveikos gyvensenos, kūno treniravimo temomis. Susitikimas mokiniams suteikė puikios motyvacijos sportuoti, valingai siekti tikslų, gyventi rūpinantis savo kūno sveikata ir grožiu. Juk niekas nepaneigs dar kartą primintos tiesos „Sveikame kūne sveika siela“.

Tuo metu pradinių klasių mokiniai nenuobodžiavo ir kūrė spalvotus ir labai informatyvius stendus apie sportą ir jo naudą. Stendai greitai rado savo vietą žaidimų kambaryje „Bingo“. Po kūrybinių darbų  pradinukai pasitikrino žinias apie sportą smagiame protų mūšyje. Tada 1–3 klasių mokinukai demonstravo savo greitį ir šaunumą „Linksmosiose estafetėse“, protą ir reakciją šakių turnyre,  o ketvirtokai jungėsi prie vyresniųjų mokinių ir dalyvavo šiaurietiško ėjimo užsiėmime.

 Vyresniųjų klasių mokiniai iš salės skirstėsi į sporto sekcijas, kuriose mokiniai ir mokytojai susipažino su įvairių sporto šakų subtilybėmis. Vieni su kūno kultūros mokytoja patraukė į stadioną žaisti futbolo, kiti, vadovaujami Sveikatos biuro specialisčių Simonos ir Oksanos, patraukė šiaurietiško ėjimo žingsniu per Saločius. Treti su treneriu Redu dalyvavo kūno rengybos treniruotėje. Visus ypač suintrigavo ir didelio populiarumo sulaukė trenerio Gintauto Čepukaičio karatė užsiėmimas. O merginų svajonė grakščiai ir sportiškai pajudėti pildėsi vadovės J. Griauzdienės „Zumbos“ sekcijoje. Ši valanda pralėkė beregint ir atrodė, kad dar maža...

Įraudusiais žandais, krykštaujantys ir pastebimai energingesni mokiniai rinkosi į saulės nutviekstą pievelę prieš mokyklą paskutiniam spartakiados akcentui – bendrai nuotraukai, sustojus į olimpinius žiedus. Tada visų laukė apdovanojimai, padėkos ir didžiausia šios dienos dovana – gera nuotaika, sveikas nuovargis ir tikras džiaugsmas, atradus kažką naujo ir įdomaus.

Lietuvių kalbos mokytoja Jurga Gylytė Pečiokienė

  

 

 

 

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien40
mod_vvisit_counterVakar86
mod_vvisit_counterŠią savaitę584
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę730
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2543
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį3535
mod_vvisit_counterViso174680

Prisijungę: 3
Jūsų IP: 54.80.58.121
,
Šiandien: Sep 23, 2018

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120