Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Paauglystės kryžkelės

 

Atverk duris mokyklai

https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2019/?m=1


 

 

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 

Stebuklinga naktis bibliotekoje

Vėl nuūžė, nudundėjo didžiosios metų šventės. Vieniems jos paliko kalnus nenaudingų dovanų, persivalgymo kartėlį, o tiems, kurie laukia švenčių apimti kūrybinės energijos ir jos lydimo sunkaus darbo, atėjo ramus atokvėpio ir džiugesio metas. O pasidžiaugti yra kuo. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos bendruomenė ir vėl gali didžiuotis savo nenutrūkstančia tradicija – kalėdiniais karnavalais, suburiančiais tiek vaikus, tiek suaugusius kūrybiniams ieškojimams ir savo didžiosios šventės pasiruošimui.

Šiais metais neišsenkančių idėjų autorius, dailės mokytojas B. Tuskėnas pasiūlė visiems nukeliauti į tolimą ir gerokai primirštą... biblioteką ir kartu pamėginti prikelti joje vykstančius stebuklus. Taip pavadintas šiųmetis karnavalas – „Stebuklinga naktis bibliotekoje“. Keletą savaičių dailės mokytojo ir vyresniųjų klasių mokinių kurta scena-biblioteka, nusileidus uždangai, privertė aiktelėti žiūrovus. Prieš akis – sena biblioteka ir milžiniškos itin tikroviškai atrodančios knygos. Šventės pradžia suintrigavo netradiciniu sprendimu – lyriška muzika ir senučių bibliotekininkių darbo dienos pabaigos scena, kai baigiami darbai, sutvarkomos knygos ir užsiveria bibliotekos durys. Nuskamba dvylika laikrodžio dūžių ir prasideda nakties drama: iš knygų lentynų išsiveržia ir ima siautėti fantastiniai sutvėrimai iš „Žiedų valdovo“ – orkai (9 ir 10 klasės vaikinai). Netrukus apsilanko raganų būrys (mokytojų ir administracijos darbuotojų komanda), o visus tamsiojo fantazijos pasaulio atstovus nuramina ir priverčia pasitraukti romantiškieji knygų personažai iš viduramžių (mokytojų komanda). Gal iš pasakojimų apie „Karalių Artūrą“ ar „Tristaną ir Izoldą“? Jie imasi diriguoti stebuklingosios nakties paradui ir renginio vedėja (mokytoja M. Sakalauskienė), priminusi apie niekada nemiegantį knygų pasaulį, atverčia didžiulę knygą ir ima visus knygų veikėjus kviesti į sceną.

Pirmieji savo istoriją papasakoja mažieji pingvinukai – ikimokyklinės grupės vaikučiai (vadovė I. Pocevičiūtė). Tada scenoje pasirodo penktokai - laimingosios Trolių šalies gyventojai (vadovė J. Gylytė Pečiokienė), kurie privalo išsigelbėti iš piktųjų kaimynų, grasinančių jų laimei. O tai jiems pasiseka ne nuožmia kova, o nuoširdumu, gera nuotaika ir spalvingu šokiu. Puikios energijos pliūpsnį žiūrovams padovanoja svečiai iš Diliauskų kultūros centro (vadovė A. Strekienė), persikūnydami į mažuosius rokerius, tango šokėjus ir vikrias skruzdėlytes. Į vaikystės pasakas sugrąžina S. Nėries poemos „Senelės pasaka“ posmai ir mokinių persikūnijimai į pasakų personažus. Šeštokai pateikia modernų Snieguolės ir nykštukų šokį (vadovė S. Vitkevičiūtė), o aštuntokai – kantri stiliaus Raudonkepuraites ir vilkus (vadovė A. Šamelienė). Po to žiūrovų laukia netikėtas posūkis į rytų šalių pasakas ir mokyklos šokių grupės „Perla“ mergaitės  (vadovė J. Preidžiuvienė) primena „1000 ir vienos nakties“ egzotišką dvelksmą. Tada visi drauge verčiame kitą knygą ir įkvepiame retro nuotaikos, kurią dovanoja grupės „Mixas“ šokėjos (vadovė J. Preidžiuvienė). Ateina laikas atversti didžiąją sceną puošiančią „Žiedų valdovo“ knygą, kurią kantriai saugo baisieji orkai ir išleisti į sceną šios knygos personažus, į kuriuos įsikūnijo septintokai (vadovė R. Jakubonienė). Dešimtokės merginos pakviečia į Volto Disnėjaus kūrybos šalį ir padovanoja pelyčių Minių šokį (vadovė L. Tuskėnienė), o devintokai parodo savo susižavėjimą japoniškuoju „Anime“ menu ir dailininko gebėjimu suteikti gyvybę savo kūriniams (vadovė D. Srėbalienė). Karnavalo vedėjai trumpai užvertus knygą, į sceną kviečiami šventės svečiai – jaunieji atlikėjai Kotryna ir Faustas.  Jų lyriškose dainose – poezijos kerai. Staiga vėl netikėtas posūkis į rytų išminties knygų lentyną ir karnavalą papuošia Kyokushin karate meistras G. Čepukaitis su savo mokiniais. Rodos, senos knygos vis skleistų ir skleistų savo magiją, bet vedėja primena, kad naktis artėja į pabaigą – jau greitai brėkš, ir visi herojai sugrįš į knygų puslapius, kur lauks susitikimo su skaitytojais. Kad juos vėl ir vėl panardintų į skaitymo svaigulį ir atvertų neaprėpiamas pažinimo erdves. O kol dar karnavalo naktis – tegu grįžta ir vėl šėlsta raganos, kol jų energija užvirs stebuklingą literatūros katilą...

Kaip ir buvo žadėta, viskas staiga baigiasi ir, žiūrovams grįžus į realybę, į sceną kviečiami karnavalo organizatoriai. Maloniai nudžiugina svečias – švietimo ir sporto skyriaus vedėjas G. Vilys, kuris nuoširdžiai sveikina visus šventės dalyvius, padovanojusius sau ir žiūrovams tikrą kūrybiškumo ir vieningumo šventę. Mokyklos direktorė L. Jankauskienė taria padėkos žodžius visai kūrybinei mokytojų komandai, mokiniams, mokyklos darbuotojams, nuolatiniams rėmėjams: Saločių bendruomenei, verslininkams, ūkininkams, mokinių tėvams, vėl susibūrusiems bendram šventiniam stebuklui. Mokykla džiaugiasi kasmet gaunanti lėšų karnavalui organizuoti iš Pasvalio rajono savivaldybės vykdant programą „Tradiciniai renginiai ir šventės Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje“. Visi dalyviai džiaugiasi saldžiosiomis dovanėlėmis ir taria sau pažadą tęsti tradiciją kūrybingai ir prasmingai palydėti senuosius metus.

 

Jurga Gylytė Pečiokienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

Last Updated (Tuesday, 08 January 2019 19:12)

 

 

Kai ore sklando gerumas...

Gruodžio mėnesį švenčiame gražiausias metų šventes. Ore sklando šventinė nuotaika... Įkvėpti šios nuotaikos, mokyklos pavaduotoja ugdymui Inga Jasiukėnienė, soc.pedagogė Dovilė Srėbalienė ir 5–7 klasių mokiniai nusprendė pradžiuginti  vienišus Saločių miestelio senolius. Akcija „Medumi kvepiantis gerumas“ jau tapo mokyklos tradicija. Jos metu mokiniai pagamino prakartėles, kepė purius, minkštus keksiukus. Su šiomis dovanėlėmis aplankėme Saločių miestelio vienišus senolius, perduodami kuo nuoširdžiausius sveikinimus visos mokyklos bendruomenės narių vardu... Juk gerumas nieko nekainuoja...

Soc.pedagogė D.Srėbalienė

Last Updated (Wednesday, 02 January 2019 16:02)

 

 

Dovanokime knygų bibliotekoms!

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ jau aštuntą kartą po visą Lietuvą skleidžia žinią – dalinkimės skaitymo šviesa ir dovanokime naujų knygų šalies bibliotekoms. Akcija vyks iki sausio 6 dienos. Dovanojamas knygas neškite į artimiausią biblioteką. Lietuvos šimtmečio proga stiprinkime skaitymo kultūrą – tai, kas mus lydėjo kelyje į laisvę! Daugiau informacijos apie Lietuvoje vykstančią akciją:   knygukaledos.lt

Last Updated (Wednesday, 02 January 2019 15:55)

 

 

Naktis mokykloje 2018“

Jau septintus metus mokykloje vyko „Naktis mokykloje 2018“. Lapkričio 23 dienos vakare visi susirinko į Kultūros centro salę. Susirado sau patogiausias vietas ir įsikūrė. Po to vyko įvairios sportinės rungtys, kurias smagiai ir žaismingai organizavo Visuomenės sveikatos biuro specialistė Oksana Vaserytė ir anglų kalbos mokytoja Sandra Vitkevičiūtė.

23 val. jau išalkę su nekantrumu ir didžiuliu susidomėjimu mokiniai ėjo ruošti maisto. Vadovaujami  geografijos mokytojo Juozo Žitkevičiaus kibo raityti ir kepti kibinus, o desertui -  šokoladiniai keksiukai su riešutais. Jų kepimo subtilybių mokė lietuvių kalbos mokytoja Inga Macytė. Kam maisto gamyba ne prie širdies, ėjo su dailės mokytoju Boleslovu Tuskėnu gaminti dekoracijų karnavalui. Treti galėjo save atskleisti mandalų gamyboje.

Pasistiprinę ir atgavę jėgas mokiniai demonstravo savo žinias protų mūšyje, kurį parengė 9-10 klasių mokiniai Armanda, Dominykas, Evelina. Vėliau smagius judriuosius žaidimus vedė 10 klasės mokinės Martyna ir Aida. O kaip naktis be lobio paieškos ! Susiskirstę į komandas mokiniai įnirtingai ieškojo lobio, vadovaudamiesi duotomis užuominomis. Vėliau mokiniai  kartu su spec.pedagoge Julija Griauzdiene smagiai judėjo zumbos ritmu.

Po aktyvios veiklos laukė naktinis filmas. Mokiniai išsiskirstė visi su šypsena veiduose. Buvo smagu!

Ačiū visiems mokytojams prisidėjusiems prie renginio organizavimo, budėjimo jo metu. Ačiū pavaduotojai ugdymui Ingai Jasiukėnienei, soc.pedagogei Dovilei Srėbalienei ir mokytojo padėjėjai Saidai Petrošaitienei už idėjų generavimą, veiklų koordinavimą ir nuolatinį mokinių palaikymą.

 

 

Renginio dalyviai ir lietuvių kalbos mokytoja I.Macytė

 

Last Updated (Wednesday, 02 January 2019 16:07)

 

Projektinė diena „Spalvingas ruduo“

Spalio 11d. Namišių skyriuje vyko projektinė diena „Spalvingas ruduo“. Tradiciškai mokiniai į mokyklą nešėsi darbelius, pagamintus iš rudens gėrybių. Iš jų paruošė parodą. Susiskirstę į mišrias komandas dalyvavo viktorinoje, lenktyniavo linksmosiose estafetėse. Užrištomis akimis spėjo daržoves pagal jų skonį. Minė mįsles apie rudens gėrybes. Kiekvienos klasės mokiniai gamino dėdės Derliaus portretą. Tėveliai taip pat turėjo užduotį. Jie gamino rudeninius skėčius. Savo kūriniams  sugalvojo pavadinimus ir juos pristatė.

Projektinę dieną  baigėme vaikų išmoktomis dainomis ir šokiais.

Mokytoja Sigita Lapėnienė

 

 

 


Last Updated (Wednesday, 02 January 2019 15:59)

 
More Articles...

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien28
mod_vvisit_counterVakar113
mod_vvisit_counterŠią savaitę222
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę552
mod_vvisit_counterŠį mėnesį1403
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį2758
mod_vvisit_counterViso200281

Prisijungę: 2
Jūsų IP: 54.145.45.143
,
Šiandien: Jun 19, 2019

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociaipasvalys.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120